MTÜ Koerteklubi Aktiiv foorum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MTÜ Koerteklubi Aktiiv foorum

koerteklubiaktiiv
 
PealehtOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Kk võistlus Pärnus

Go down 
2 posters
AutorTeade
Kaidi

Kaidi


Postituste arv : 235
Join date : 14/02/2008

Kk võistlus Pärnus Empty
PostitaminePealkiri: Kk võistlus Pärnus   Kk võistlus Pärnus Icon_minitimePüh Mai 24, 2009 3:40 pm

No nii, sain oma antud lubadust täita ja parandasin oma Kk 3 tulemust, nimelt seekordse soorituse eest 92 punkti ja hinne väga hea. Soorituse käigus mingeid suuri prohmakaid ette ei tulnud. Maha võeti 4 punkti Bogo kõrvalkäimise stiili eest, kohtunik rõhutas, et SK-s on koeraga igasugune kontakt keelatud. Ma siis mõtlesin, et KK-s on väga soovituslik, et koer tuleb siia ja too käskluse peale inimesele liibuvalt vastu, kas siis Sk-s on selline asi keelatud? Kui eelmisel võistlusel oli kohtuniku "veidrusteks" see, et ta nõudis ka KK- 3 võistlejatelt hammaste näitamist ja nii lama kui seisa elementi pidi alustama ühest ja samast alguspunktist, sest muidu läheb koeral kõik segamini, kui ta lamama läheb ühes suunas ja seisa käsklus tuleb tagasi tulles teises suunas, siis sellel võistlustel tuli koeral püsilamamine teha kuni teise koera lõpetamiseni (eeskirjades vist tuleb koer ära tuua enne viimast elementi) ja laskmine käimise pealt toimus meil näiteks Bogo nina ees enne seda, kui sisenesime inimrühma. Bogo ruttas tänu sellele ka pool kehapikkust ette ja hakkaks haukuma!!! Kohtunik võttis selle eest loomulikult punkte maha ja kui ma ütlesin, et tavaliselt ei paugutata koera nina all, siis ta ütles, et ei ole vahet, kus pauk tehakse. No milleks siis KK eeskirjad olemas on, kui iga kohtunik tõlgendab seda nii erinevalt. Suur edasiminek oli meil aga see, et püsilamamise ajal tõusis Bogo korraks istuma, aga lamas kohe tagasi, ilma kohalt liikumata. Punkt läks maha, aga Bogo puhul suur edasiminek.
Kes on võistlustel käinud, võiks ka lisada siia oma muljeid kohtunike kõrvalekalletest või erinevast eeskirjade tõlgendamistest, oleks huvitav lugeda.
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/eifela
Grets




Postituste arv : 65
Join date : 28/02/2008

Kk võistlus Pärnus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kk võistlus Pärnus   Kk võistlus Pärnus Icon_minitimeEsm Mai 25, 2009 5:09 am

Kas kohtunik mõtles kontakti all seda, et koer ei tohi vastu peremeest tulla? Ma ei tea kuidas eeskirjades täpselt on, aga EVÕI koer beaucheron Rej käib perenaise kõrval nagu KK koer - pidevas silmkontaktis, esemeid tuues liibub oma kehaga perenaise keha vastu. Võibolla tõesti võetakse selle eest üks punkt maha, aga see ühe punkti maha võtmine ei sega esimese järgu saamist. SK võitluste võetakse punkte maha igasuguste nüansside eest. Näiteks Anne Tammiksalu Rika sai Keilas ruutu mineku eest 8 punkti, minu arust oli see ideaalne sooritus, aga kohtunik võttis punkte maha selle eest, et märgis (EVÕI-klassis saadetakse koer enne märki ja sealt ruutu) oli koer liiga stardivalmis!
Aga teie Bogoga olite väga tublid. Ma saan aru, et tõkke ületamine ei ole Bogole enam probleemiks? Ei taha küll ära sõnuda, aga oleks super kui meistrivõistluste tiitel jääks Saaremaale! Bogol on selle saamiseks igatahes kõik eeldused olemas.
Tagasi üles Go down
Kaidi

Kaidi


Postituste arv : 235
Join date : 14/02/2008

Kk võistlus Pärnus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kk võistlus Pärnus   Kk võistlus Pärnus Icon_minitimeEsm Mai 25, 2009 5:52 am

Grets kirjutas:
Kas kohtunik mõtles kontakti all seda, et koer ei tohi vastu peremeest tulla?
Näiteks Anne Tammiksalu Rika sai Keilas ruutu mineku eest 8 punkti, minu arust oli see ideaalne sooritus, aga kohtunik võttis punkte maha selle eest, et märgis (EVÕI-klassis saadetakse koer enne märki ja sealt ruutu) oli koer liiga stardivalmis!
Ma saan aru, et tõkke ületamine ei ole Bogole enam probleemiks?
Jah kohtunik ütles, et igasugune kehaline kontakt SK-s on keeltaud ja ta võttis selle eest ka KK-s punkte maha, aga ega ma ei vaidle, eks see Bogo ikka surub liiga külge küll, peaks täitsa uuesti kõrvalkäimist õpetama hakkama.
Kui koer on stradivalmis ja näitab tahet tööd teha, siis selle eest peaks küll punkte juurde andma, sest tavaliselt on plasti peal näha just vastupidist efekti.
KOhtunik ütles, et talle meeldis Bogo puhul üle tõkke eseme toomise elemt, et nii vana koer võib veel üle takistuse hüpata. Bogo on 5 aastane, kas see on Eesti mõistes juba veteran. Mu meelest on see parim iga. Üks asi on noor koer õpetada võistlusvalmis, teine ja palju raskem on seda taset hoida ja motiveerida koera hästi tööd tegema ka vanemas eas.
Meistritiitlist on asi kaugel, selleks on meil liiga palju puudusi ja tööd on väga palju teha, konkurendid on ka väga tugevad. Aga osalemisrõõm on ka midagi väärt.
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/eifela
Kaidi

Kaidi


Postituste arv : 235
Join date : 14/02/2008

Kk võistlus Pärnus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kk võistlus Pärnus   Kk võistlus Pärnus Icon_minitimeEsm Mai 25, 2009 5:52 am

Grets kirjutas:
Kas kohtunik mõtles kontakti all seda, et koer ei tohi vastu peremeest tulla?
Aga teie Bogoga olite väga tublid. Ma saan aru, et tõkke ületamine ei ole Bogole enam probleemiks? .
Jah kohtunik ütles, et SK-s on igasugune kehaline kontakt koeraga lubamatu ja selle eest võetakse punkte maha.
Kohtunikule meeldis Bogo üle tõkke eseme toomine, ta imestas, et nii vana koer (5aastane) suudab üle taksituse hüpata. Minu arvates on üks asi noor koer välja koolitada, aga hoopis teine ja palju raskem on koer hea tasemel ja motiveeritult tööl hoida ka aastaid järjest. Meistritiitel on liiast, sest konkurents on tugev ja selleks on meil Bogogga vaja väga palju tööd teha, ma kardan, et aega jääb väheks. Aga osalemisrõõm on ka midagi väärt
Tagasi üles Go down
http://www.hot.ee/eifela
Sponsored content





Kk võistlus Pärnus Empty
PostitaminePealkiri: Re: Kk võistlus Pärnus   Kk võistlus Pärnus Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Kk võistlus Pärnus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Articuse karika sari

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
MTÜ Koerteklubi Aktiiv foorum :: Koolitus :: Võistlused, katsed-
Hüppa: